2019
Fotod: Kristiinvisuals
Modell: Edda (Starsystem)
Muah: Erle Taklai
Aksessuaarid: Astrid Rajalo
Kingad: Uncle Paul

Moekunstnik Raili Nõlvak jätkab oma  kollektsioonis eksperimenteerimist lõigete ja detailidega. Disaineri eesmärk on pakkuda tooteid, mis üllatavad iga nurga alt vaadates, säilitades siiski kandmismugavuse, naiselikkuse ja elegantsi.

Rõivaid iseloomustavad inspireerivad mängud vormi ja konstruktsiooniga, ning väikesed ootamatud detailid rõivaste juures. Läbiv joon disainis on kontrast range geomeetrilise loogika ning kerge naiseliku fluidumi vahel. Oma töös otsib Raili Nõlvak alati tasakaalu funktsionaalsuse ja väljendusrikkuse vahel.

Sügis 2019 kollektsiooni teemaks on asümmeetria.

Sümmeetria on idee, mille alusel inimene sajandite vältel on püüdnud luua korda ning mõista ilu ja täiuslikkust. Sümmeetria lõpeb seal, kus sarnaseid elemente ei esine, siis on tegemist sümmeetria alumise piiriga, asümmeetriaga, ehk 0-sümmeetriaga.

Disainer sai inspiratsiooni sümmeetrilise korrastatuse, tasakaalu, proportsionaalsuse ja peegelduse lõhkumisest, sest ebatäiuslikkus on võluvam.

 Raili Nõlvaku sügiskollektsiooni värvivalik kajastab disaineri huvi pigem vormide ja lõigete vastu, kui värvide ja mustrite eelistust. Märksõnaks monokroomne kihilisus.